Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nabídka psů k adopci


Všichni psi jsou čipovaní, odčervení, odblešení a kompletně vakcinovaní Euricanem (vzteklina, psinka, parvoviróza, leptospiróza, hepatitida), upravení a dostanete je od nás zdarma. Dobrovolnému příspěvku se však samozřejmě nebráníme, využijeme ho plně ve prospěch našich svěřenců, není však nutný.

pro větší fotku, video a podrobnou charakteristiku psa
klikněte na malý náhled hlavičky psa
 

Caesar
Caesar je kříženec německého ovčáka, ve věku 4 - 5 let. Byl nalezen v Kytlicích.
Steve
Steve je kříženec střední velikosti, nalezený na Maxičkách - Kristýnině Hrádku. Je vyhublý, plný klíšťat. Je trochu opatrný a vyjukaný, ale srovná se. Má čip, bohužel majitele jsme nenašli.
Jonatán
Jonatán je mladý, veselý a milý kříženec, nalezený v Děčíně 3 u Kocandy. Na krku měl modrý obojek s šátečkem. Není čipovaný. Pokud si ho nevyzvedne majitel, bude ideální k aktivní rodině a rozumným dětem.
Hardy
Hardy je asi 5 let starý kříženec, nalezený ve Šluknově, 40 cm. Má zanedbanou srst, takže ho čeká kadeřník. Je to kontaktní, přátelský a mazlivý pejsek.
Peggy
Peggy je asi 8 let stará, 30 cm vysoká fenka křížence. Byla nalezena ve Šluknově. Zpočátku je opatrná, potřebuje se seznámit. Neumí moc chodit na vodítku, takže po karanténě hned začneme trénovat chůzi na vodítku.
Bonnie
Bonnie je asi 7 let stará fenka křížence, nalezená ve Šluknově, měří má 30 cm. Zpočátku je opatrnější, ale za chvilku je přátelská a mazlivá.
Vanda
Vanda je drobná fenka křížence ovčáka, odchycená v Děčíně 4. Je veselá a temperamentní, bude potřebovat dostatek pohybu, a hlavně vykrmit, protože je vyhublá.
Ema
Ema je asi 5 let stará fenka labradora, nalezena na Ústecké ulici v DC. Je pohodová a milá, prostě správná labradorka. Zatím se po ní, bohužel, nikdo neshání.
Sten
Sten je asi 5 let starý německý ovčák, přivezený z Jiříkova. Sten je velmi sebevědomý pes, manipulace s ním není jednoduchá. Pro svou povahu bude vhodný ke zkušenému člověku. Bude ideální na ostrahu dobře oploceného objektu, který bez problémů ochrání před vetřelci.
Ríša
Ríša je 1 - 2 roky starý kříženec střední velikosti, dovezený z Jiříkova. Je to veselý, temperamentní a hravý pes, se kterým se nebudete nudit.
Princ
vlčí špic, pes, nalezen 19. 3. 2014 v Benešově nad Ploučnicí. Zpočátku je trošku nedůvěřivý, ale již si zvyká.
Rocky - externí
pes, staford x ridgeback, stáří 3 roky. Je hodný, dobře hlídá, nemá rád jen jiné psy, jinak je nekonfliktní. Je zvyklý na děti, domácí drůbež. Je vychovaný, chodí na vodítku, náhubek mu nevadí. Vhodný spíše na zahrádku - potřebuje pohyb, ale pokud by měl aktivního majitele, bude v pohodě i v bytě, je čistotný a chce být s lidmi. Kontakt na majitele: Gaži tel. 721 085 711, Česká Kamenice
Garp
Garp je pěkný německý ovčák, 3 - 4 roky, nalezený v Kytlicích. Byl bez obojku a není čipovaný. Je pohublejší a má velmi obroušené zuby, protože je to velmi vášnivý aportér všeho možného. 17. 3. 2014 Garp měl při příjmu okousaný, bezvládný ocas a stále si jej honil dokola. Bylo provedeno vyšetření, při kterém se zjistilo, že má obrnu nervů a ocas je mrtvý, proto si do něj kouše. Z těchto důvodů se muselo přistoupit k jeho amputaci.
Doyle
Doyle je 10 let starý kříženec knírače. Byl adoptován ve věku 1 roku z našeho útulku. Majitelka se jej nyní vzdala a nechala ho u nás s tím, že prý má kvůli němu problémy se sousedem. Ač jí byly nabídnuty možnosti, jak situaci vyřešit, aby nemusel pejsek do útulku, nechtěla to řešit. Je možné, že si vše ještě rozmyslí, nebo najde náhradní péči, ale pokud pejska umístíme, ztratí na něj nárok, i kdyby se pak rozhodla, že ho chce zpět. Doyle je veselý, mazlivý pes, výborný hlídač, který chce být s majitelem a nechce být sám. Byl by ideální i ke staršímu člověku, kterému bude dělat společnost.
Ruda
Ruda je mladý, 1 - 2 roky starý rottweiler, dovezený z Jiříkova. Moc dobře se asi neměl. Je vyhublý, potřebuje se dostat do kondice. Zprvu je trošku nedůvěřivý, ale není agresivní, musí mít čas na seznámení. Každopádně je vhodný pro člověka, který již má s tímto plemenem zkušenosti. 31. 3. 2014: Ruda už krásně přibral, velmi rád se mazlí. Při příjmu měl trošku problémy s chůzí, proto bylo provedeno několik vyšetření, aby se zjistil jeho podrobný zdravotní stav. Bohužel byl u Rudy diagnostikován Wobblerův syndrom, což je problém krční páteře, která utiskuje míchu. Operace vzhledem k velmi nejistému výsledku a stavu páteře nebyla doporučena. Ruda momentálně bere léky, po kterých se zlepšil a v pohodě chodí. Ale jeho další život je nejistý, dle veta se může zlepšit, ale i zhoršit a nikdo přesně neurčí, jak dlouho bude mezi námi. Pokud bude Ruda žít poklidným životem mazlíka a společníka, nebude přetěžován pohybem, který si sám bude určovat a nebude ho nikdo honit, může tu být ještě dlouho. Hledáme pro něj pánečka pohodáře, se kterým bude žít poklidným životem společníka a který bude vědět, jak na tom Ruda je a bude ho respektovat a bude mu chtít zpříjemnit život. Na Rudovi se pravděpodobně podepsal i jeho předchozí život, neboť Ruda živořil a byl odebrán pro týrání.
Neznámá
19. 2. 2014 byla do útulku přivedena fena křížence, která byla údajně nalezená v Bynově už na Silvestra. Jsou jí asi 3 roky a jmenuje se Roxi. Nálezci v útulku ani na městském úřadě nález nehlásili, ale přivedli ji až teď, že mají malé děti a byt a fena má asi epilepsii a nemůžou si ji nechat. Budeme rádi za každou informaci o původu a majiteli feny, kterou pošlete na email: utulek@mmdecin.cz. Fena je u nálezce.
Cvrček
asi 3 roky starý kříženec jezevčíka, nalezený v Jiříkově. Je to prý svérazný psík, ale k nám, ač nás viděl pár minut, se choval velmi přátelsky a mile, nechal se mazlit a drbat. Při veterinární prohlídce se choval docela způsobně. 14.2. Puštěný ve smečce se chová způsobně, nevyvolává konflikty. Musí se ale hlídat, je velice dovedný v přelézání branky z pletiva. 13.4. Cvrček si již zvykl, nesnaží se utíkat. Pravidelně chodí na procházky s dětmi, zcela bez problémů. Nelíbí se mu ale moc veterinární ošetřování, to dělá drahoty a je nepříjemný. Bude bezva pejsek k domečku se zahrádkou a k někomu, kdo toho po něm nebude moc chtít.
Číro
menší kříženec, pes, 5 - 8 let, 34 cm. Byl nalezen v zuboženém stavu v Jiříkově. Odvezli jsme ho k veterináři na vyšetření - kožní seškrab a odběr krve, tak čekáme na výsledky. 14.2. Bere léky na štítnou žlázu a musí se koupat v medikovaných šamponech. Je to jinak velmi klidný a hodný pes. Vzhledem k dlouhodobé léčbě ho zařazujeme do programu virtuálních adopcí.
Bill - kastrovaný
5,5 roku starý anglický kokršpaněl. Bill dostal poslední šanci a je tu na zkušební dobu. Bill několikrát pokousal majitele v rodině a jeho majitel ho již nezvládá. Je to majetnický pes, hlídá si žrádlo, vše si přisvojuje, dokonce hlídá i místnost, ve které se zdržuje. Majetnické chování má prý od štěněte. K cizím je velmi nedůvěřivý, je problém se s ním zkontaktovat. Na druhou stranu je schopný pokousat, když se bojí. V útulku jsme ho nechali vykastrovat. 14.2. Bill si to již trošičku v hlavě porovnal, dokonce byl i poprvé s neznámým člověkem na procházce a bez problémů. Je to pes, který potřebuje spravedlivého pána a autoritu, pak se s ním dá docela vyjít, to se i velmi rád mazlí. Ideální by pro něj byla zahrada a domeček, protože miluje pohyb a nezávislost. Uplatní se i jako dobrý hlídač.
Aron (Django)
statný kříženec švýcarského ovčáka, odchycený v Boleticích. Byl bez obojku, není tetovaný ani čipovaný. věk 6 let, výška 63 cm. Django je vlastním jménem Aron, je velmi temperamentní, neagresivní, zvyklý na děti. Potřebuje někoho aktivního, kdo se mu bude věnovat a bude mít baráček se zahrádkou a dobrým oplocením. Aron chce být ve společnosti a ne sám. Toto mu majitelé z časových důvodů bohužel nemohou poskytnout, tak společně hledáme nové pánečky.
Dante (Saša)
Dante je kříženec ovčáka menšího vzrůstu. Byl odchycen v Děčíně 3. Na krku měl červený kožený obojek s cvoky. Je čipován. Je temperamentní a zbrklý. Bylo zjištěno, že se jedná o Sašu z útulku Ústí nad Labem. Jsou mu asi 2 roky, má 47 cm. Vrátil se, protože pěstoun nezvládal jeho temperament. 8.1. Z Danteho se stal ostřílený pejsek, který je dětmi žádán na procházky, neb je to veselý a čiperný pejsek, který nezkazí žádnou legraci. Sice občas na cizí pejsky machruje, ale dá se zvládnout. Je to mladý, zdravý pejsek, nechápeme, proč je ještě u nás. Byl by ideální parťák k aktivnímu člověku s rozumnými dětmi a domkem se zahradou.
Dag
53 cm, 3,5 roku starý kastrovaný křížený šarpei s pitbulem, vhodný pouze ke zkušenému člověku. K cizím je zprvu velmi nedůvěřivý a ostražitý, musí si zvyknout. Do útulku se dostal zajímavým způsobem. Majitel jej přivázal u brány útulku a pak nám zavolal, že to musel udělat z vážných důvodů takto a že se zastaví a dá do pořádku formality, které jsou nutné při příjmu psa od majitele. Dle jeho vyjádření je pes zvyklý v bytě, může být i venku. Je prý zvyklý na děti, mazel, temperamentní. Nesnáší ostatní psy, potřebuje pevné vedení zkušeného člověka. 8.1. Dag se již trošku srovnal, ale manipulace stále nemá moc rád a dle toho, jak občas reaguje, ho k dětem nedoporučuji. Vzhledem k tomu, že jeho umístění nebude jednoduché, jej zařazujeme do programu virtuálních adopcí.