Jdi na obsah Jdi na menu
 


Akce 

Fotky ze současných akcí můžete najít na našem facebooku zde. 

5. 2. 2014 - útulek zavítal k dětem z MŠ v Březinách. Prckům Jára předvedl na Piškotovi, který asistoval, jak a čím odchytáváme, z čehož měla děcka opravdu radost a zábavu. Všeobecné veselí vyprovokavalo Piškota tak, že se předvedl ve svém laškování a děcka měla o zábavu opravdu postaráno. To samé Piškot a Jára předvedli i 3. 2. v školní družině v Březové ulici, kam jsme byli pozváni. Dětem se vše moc líbilo a my máme dobrý pocit, že se můžeme aktivně podílet na výchově dětí k tomu, že se mají slušně a s citem chovat k našim zvířecím kamarádům.

25. 1. 2014 - nás navštívilo 13 prcků z DDM Cvrčkové Boletice. Pod vedením Ivy Brandejsové a Ivy Krejcárkové společně vyvenčili naše menší hafíky a přinesli našim svěřencům granulky a dobrůtky. Moc jim děkujeme.

17. 1. 2014 - Školní parlament ZŠ Březová ulice Děčín III, opět navštívil Městský útulek Děčín při příležitosti slavnostního předání krmiva pro pejsky a kočky. Toto krmivo bylo nakoupeno za peníze utržené v rámci vánočního jarmarku. Díky ochotě rodičů, učitelů a snaze pomoci, se podařilo vybrat téměř 2 500 Kč. Za tyto peníze byly objednány granule pro pejsky a kočky juniory i seniory. Někteří žáci dokonce nakoupili konzervy a přinesli teplé deky. Touto cestou děkuje Školní parlament všem rodičům a pedagogům za pomoc a těší se na další spolupráci. Útulek moc děkuje všem, kteří se na této akci podíleli a velmi si vážíme nápadu Školního parlamentu být našimi patrony.

------------------------------------

20. 12. 2013 - další milou návštěvou byli žáci ZŠ Komenského v Děčíně. Pejskům pod stromeček přibylo mnoho dárečků ve formě pamlsků, granulek, hraček. Vyslechli si povídání o útulku a návštěvu zakončili exkurzí. Moc jim děkujeme!

20. 12. 2013 navštívili náš útulek žáci ZŠ a MŠ Kosmonautů - Březiny. Pro naše svěřence donesli plno dárečků. Popovídali jsme si o útulku a jak to u nás chodí, pak proběhla exkurze. Moc jim děkujeme za dárky pro naše svěřence!

19. 12. 2013 - o vánočních svátcích náš útulek pravidelně navštěvuje mnoho škol, aby našim svěřencům přineslo dobrůtky, pamlsky, hračky a mnoho jiných potřebných věcí. Dne 17.12. to byla 4.třída ZŠ Na Stráni. Moc jim děkujeme!

19. 12. 2013 - mezi dalšími návštěvníky ze základních škol to byli dnes žáci 5.A ZŠ Dr. M. Tyrše, kteří přinesli pejskům také dobrůtky, granulky a ještě přispěli vybranou částkou 1 500 Kč na potřebnou veterinární péči pro naše zvířátka. Moc jim děkujeme!

6. 12. 2013 - včera byl na našem útulku Mikuláš. Děcka přežila bez úhony a naše ďábelské komando se jako každoročně vyřádilo! Takže příští rok se zase uvidíme!

24. 6. 2013 - navštívili náš útulek žáci třídy D3 a T1A z VOŠ a SPŠSSD z Děčína Letné. Poslechli si přednášku o odchytech a našem útulku, poté proběhla exkurze. Nakonec nám předali sponzorský dar 800 Kč, který byl vybrán na místě a poputuje pro naše zvířata. Samozřejmě také přinesli pamlsky a konzery a granulky pro naše svěřence. Moc děkujeme!

20. 6. 2013 - do našeho útulku zavítali žáci ze ZŠ v Křešicích. Strávili na našem útulku pěkné dopoledne. Nejdříve, dokud ještě vražedně nepražilo slunko, vzali hafíky na pořádnou procházku. Po příchodu jsme nabídli osvěžení v podobě spršky z hadice, kterou bohatě využili a která je osvěžila. Při posezení jsem povyprávěla o našem útulku, jak to u nás chodí. Měli možnost v reálu vidět naši práci a docela je to zajímalo. Pak si na rozloučenou podrbali našeho senožrouta. Hodně si jich vzalo přihlášky na venčení, takže se řada našich dobrovolníků určitě rozroste. Moc děkujeme za dárečky pro naše svěřence!

1. 6. 2013 - První červnovou sobotu se navzdory nepřízni počasí uskutečnil v golfovém klubu v Janově 1. ročník benefičního golfového turnaje Janovský Tulák 2013, jehož iniciátoři si vzali za cíl získat finanční podporu pro městský útulek v Děčíně. Odehrání v původním termínu plánovaném na poslední květnový víkend zabránily organizační důvody, ale díky pomoci manažera klubu pana Jaroslava Novotného a především pak otevřené náruči sponzora a organizátora následujícího golfového turnaje Slemr CUP 2013 pana Václava Šlemra se dobrou věc podařilo naplnit. Velký dík patří také ostatním sponzorům, kteří věnovali do turnaje hodnotné ceny.
Zvláštní poděkování si zaslouží paní učitelka Mgr. Hana Babiková ze ZŠ T.G.Masaryka v České Kamenici, která v rekordním čase vlastnoručně vyrobila symbolické sošky koček a psů, jež nahradily obvyklé poháry pro vítěze.
Ani nepřetržitý déšť, který z greenů janovské devítky dělal vodní plochy a ukrýval tak jamky kdesi pod hladinou, neodradil golfové nadšence. Ti svou houževnatostí prokázali, že golfistu nedělá nažehlené tričko s límečkem, ale především osobní nezdolnost či pokora ke hře samotné. A tento víkend nepřišli kvůli sobě, ale kvůli němým tvářím, o něž se pracovníci městského útulku v Děčíně starají už déle než 12 let.
Nedošlo tak jen ke spojení obou turnajů. Tato sportovně-společenská akce spojila především její účastníky, kterým nebyly lhostejné vybrané příběhy zvířecích smolařů a kteří svými příspěvky pomohli naplnit cíl, který byl vytyčen. Pro útulek se podařilo získat 11 350 Kč. Symbolický šek převzala v závěru dne paní Eveline Jahelková, vedoucí děčínského útulku.
Věříme, že i v příštím roce nalezneme dostatek podpory pro uskutečnění této dobročinné akce a podaří se nám tak vytvořit tradici, která pomáhá.
Městský útulek velmi děkuje všem, kteří se zúčastnili a podpořili naše zařízení. Velké poděkování  patří Kateřině Babikové a Jiřímu Veinerovi,  dobrým duším našeho útulku,  kteří akci obětavě připravili a vše pečlivě zorganizovali, ač  sami měli právě plno starostí s čerstvě narozeným potomkem.

květen - Krásný dárek v podobě dobrůtek, dek, granulek a konzerv pro nás připravela paní učitelka Babiková a žáci ZŠ v České Kamenici. Moc za naše svěřence děkujeme!

19. 2. 2013 beseda v útulku pro Středisko výchovné péče v Děčíně
9. 3. 2013 začátek I.výcvikového  kurzu  2013
19. 3. 2013 beseda v MŠ v Huntířově
10. 4. 2013 beseda v ZŠ v Habarticích
4. 5. 2013 Farmářské trhy Varnsdorf
15.+16. 5. 2013 veřejné očkování
18. 5. 2013 beseda pro děti ŠD Boletice
18.+19. 5. 2013 Historické trhy zámecké Děčín
20. 5. 2013 beseda v MŠ V Březinách
23. 5. 2013 beseda v MŠ K.H. Borovského  

Fotky z akcí najdete nyní ve fotogalerii zde.