Jdi na obsah Jdi na menu
 


Útulkový cvičák 


Aktuální informace o výcvikových kurzech najdete v popisu alba zde 

V dnešní době si mnoho lidí pořizuje psy různých plemen, ale občas si s nimi neví rady a mnohdy pozdě zjistí, že je pes vlastně vůbec neposlouchá. Právě proto a nejen proto jsme se my - ,,útulkáři" rozhodli, že se musí jako součást areálu děčínského městského útulku vybudovat, a také samozřejmě co nejvíce prakticky využívat alespoň malý cvičební prostor, kde nás mohou např. lidé se ,,zlobivými" psy navštívit, kde jim budeme moci nejen teoreticky, ale také prakticky trochu pomoci s výchovou a výcvikem jejich drobečka. Tento prostor bude samozřejmě sloužit i pro práci s našimi útulkovými mazlíčky, aby byli o něco chytřejší, aby se v kotcích nenudili a nedělali lumpárny a měli i větší šanci získat nový domov, protože budou zvládat základní poslušnost.

Velká oplocená plocha již z předchozího roku byla, ale chybělo např. zázemí na "posezení" a uložení pomůcek.  A tak náš ,,vrchní šéf" odboru ŽP sehnal lidi, kteří chtěli pomoci a také skutečně pomohli. Firma AZ SANACE a.s. nám postavila krásnou dřevěnou chaloupku v hodnotě 120 000 Kč a dne 6.6.2007 nám ji za účasti majitelů firmy, médií, našeho šéfa a našeho p. primátora slavnostně předala jako sponzorský dar. Máme ohromnou radost, protože lidí, kteří mohou, a skutečně něco také v takové míře udělají pro opuštěná a týraná zvířata, dnes už opravdu moc není, takže jim moc a moc děkujeme a věříme, že se brána našeho "cvičáku" po ještě pár dokončovacích pracech a byl cvičák konečně otevřen. To, co jsme si dlouho přáli a plánovali, se stalo skutečností.

----------------------------------------------

17. 5. 2010 - Již druhý víkend k nám jezdí kamarádi ze Šluknovského výběžku, kteří se věnují sportovní kynologii a připravují svoje hafíky na závodní klání. Procvičují poslušnost, ale především trénují obrany. Pro zajímavost pár foteček z tréninku a rovněž několik fotek z útulkového výcvikového víkendového kurzu ze dne 15. + 16. 5. 2010: galerie.albumfotek.cz/30868/

2. 5. 2010 - fotky z výcviku obrany na našem cvíčáku galerie.albumfotek.cz/30870/

Další fotky z výcviku z roku 2009 najdete zde v galerii.

 

Klubovna
 

Odkládací kotce pro psy