Jdi na obsah Jdi na menu
 


Reakce psa na střelbu

25. 3. 2008

Reakci na střelbu mívá velké množství psů. Stává se, že i u zvířat, která  v mládí nikdy nereagovala na střelbu, v pozdějším věku tato reakce nastane. Pokud strachovou reakcí na střelbu trpí váš pes, doporučujeme:

1. pokud víte, že se bude konat nějaký odstřel, je lépe psa zabezpečit na vodítku (může to být samonavíjecí prodloužené vodítko, aby ho neomezovalo v pohybu.

2. v žádném případě pejska nechlácholit ani neutěšovat (pejsek znejistí, ví že se něco děje a začne reagovat na vaše chování). Snažte se nenásilně odpoutat jeho pozornost úplně jiným směrem: nabídnout mu hračku nebo třeba dobrý pamlsek, prostě dělat, že se vůbec nic neděje.

3. pokud máte možnost venčit  ještě s jinými pejsky, je dobré ho zapojit do psího kolektivu (samozřejmě se psy, kterým je třeba střelba  nebo jiné podobné zvuky lhostejná).

4. pomoci může i homeopatická léčba (čistě bylinné preparáty, které příznivě působí na nervovou soustavu a jsou neškodné organismu). Ve veterinárních ordinacích se už používají.  Lze se o tom dočíst v mnoha kynologických časopisech, i na internetu.

5. lze také navštívit kynologické cvičiště, kde se pod zkušeným dohledem odborníka u některých pejsků dá postupně formou pravidelného tréninku tento stres zmírnit ( postupně navykat pejska na intenzitu těchto zvuků).

Je to práce na delší dobu, ale trpělivost přináší dobré výsledky.

Eveline Jahelková