Jdi na obsah Jdi na menu
 


Oblečky psů, ano či ne?

21. 2. 2010
Dobrý den, vůbec bych si s tím nelámala hlavu, co tomu řeknou lidé, lidé většinou odmítají a posmívají se neznámému, navíc oblečený pes vypadá někdy vesele. Něco jiného je polidšťování psů a obtěžování je pitoreskními převleky a dělání z nich dětí nebo kašpárků, ale ochrana před chladem malého zchoulostivělého bytového psa, to je samozřejmost.

Malý a krátkosrstý pes, chovaný v bytě, je k prochladnutí náchylný velice rychle a v zimě obleček jistě uvítá.

A nemyslete si, i velcí psi mají své oblečky, včetně psů pracovních, když třeba hladkosrstí psi typu bull pracují ve sněhu. Oblečky pořizují na extrémní chlad i majitelé např. dalmatinů a dalších krátkosrstých plemen. Viděla jsem v -25°C klepajícího se dalmatina, který prchal před dům a odmítal jít na procházku, kde nebyl schopen se prohřát ani pohybem. Rovněž psi trpící na záněty, psi staří, s nemocnými plotýnkami by měli být chráněni před chladem ap.
 
Co se botiček týče, ty většinou psům dost vadí, takže pokud nemá nějaký zdravotní problém s packami, rozřízlou ránu, alergii na sůl ap., tak bych je vynechala. Je třeba jim taky vystříhat vnitřky pacek, aby se na chlupech nezachytávaly zmrazky, které psům překážejí v chůzi.

Dana Bočková